hydrolat na lato

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo stosowane, ponieważ mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi cerę po depilacji czy też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednak i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.