Kraków mobilizuje się na wybory

Najważniejszym spośród trudnych problemów w większości polskich miast jest komunikacja. Polskie województwa są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby samochodów na naszych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również poprawi całość infrastruktury miasta.

Spośród pozostałych miast, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.