mięsnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak rozluźnić mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasami wolno również trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.