Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Damy mogą posiadać przeróżne objawy w okresie menopauzy. To w następstwie tego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać różnorodne symptomy. Dużo kobiet doświadcza niezwykle łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny czy też noszenie przenośnego wentylatora, jaki można wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety w żadnym razie nie wymagają leczenia. Inne symptomy mogą być znacznie bardziej uciążliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które masz prawo zanotować w wieku średnim. Niektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie otwarcie związane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co zauważysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze bądź też trwać dłużej. Masz prawo krwawić bardziej lub ewentualnie mniej aniżeli z reguły. Są to wszystkie normalne zmiany, jednak by upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są wybitnie blisko siebie, albo trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Niemało kobiet ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Mogą być powiązane ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części czy też na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach oraz ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być bardzo łagodne bądź też wystarczająco silne, by Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.