włoska restauracja w centrum Krakowa

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi goście kosztują równie pyszne dania takie jak canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i jedzenie z różnych części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Posiłek we włoskim stylu koniecznie musi zawierać również wino. Kieliszek alkoholu to dla Włocha reguła. Nowa restauracja na mapie Krakowa Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć szeroki zestaw win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film